<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> INTERNÍ VERZE [Úvodní stránka] Organizační část > Činnost a jednání povodňové komise > Činnost Obecního úřadu při přípravě na povodně |
Preventivní příprava na povodeň
-Jedenkrát ročně ověřit platnost všech údajů v povodňovém plánu obce, zejména s ohledem na telefonní spojení. Zároveň prověřit zda tuto povinnost plní i majitelé a provozovatelé firem.
-Jedenkrát ročně (v období vegetačního klidu) provést kontrolu průtočnosti inundačního území Labe a ostatních souvisejících vodohospodářských systémů (za účasti správců toků), je třeba se soustředit na oplocení, vegetaci nevhodné náletové dřeviny, průtočnost objektů, průlehy ochranných hrází, drobné stavby a nepovolené stavby, skládky atd.
-Vodní díla podléhající technickobezpečnostnímu dohledu mají předepsanou detailní prohlídku za účasti vodoprávního orgánu v předepsaných cyklech.
-Jedenkrát ročně provést vodohospodářskou revizi všech objektů v záplavovém území, společně s vodoprávním úřadem, správcem toku a Českou inspekcí životního prostředí, revize by měla směřovat zejména na neznámé objekty v záplavovém území (nájmy) a na pořádek z hlediska vodního hospodářství (zejména skladování látek škodlivých vodám)
-Jedenkrát ročně provést formou protipovodňového cvičení nácvik činnosti při povodni
-Jedenkrát za dva roky vyžadovat proškolení týkající se problematiky ochrany před povodněmi, týká se pracovníků Obecního úřadu, členů povodňové komise obce, vodohospodářů případně vedoucích pracovníků firem v záplavovém území.
Obecní úřad Nová Ves I dále musí v rámci přípravy na povodně stanovit a koordinovat:
-použití sil a prostředků právnických osob a odborníků (statik, dendrolog atd.),
-vyhrazení skladovacích prostor evakuovaného materiálu,
-vyhrazení prostoru pro evakuaci osob,
-systém užití přepravní a čerpací techniky,
-systém nasazení zdravotnického zabezpečení,
-zajištění stravování a ubytování evakuovaných osob a osob provádějících záchranné práce,
-prověřit zda objekty napojené na kanalizaci a ČOV jsou ochráněny proti ohrožení vzdutou vodou při odstavení ČSOV a zatopení kanalizace,
-systém využití dočasných deponií pro uložení odpadu při odstraňování následků povodně,
-potřebný čas pro zastavení a odstavení technologií v závadných provozech a nezávadnou likvidaci používaných chemikálií (doporučujeme i za cenu zvýšených nákladů spolupráci s profesionální organizací).
Soubor: c_cinn_cinn.htm
stránka aktualizována: 14.01.19, publikována: 04.02.20