Evakuace osob

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

 INTERNÍ VERZE  [Úvodní stránka]  Organizační část >

Evakuace osob

Evakuací se rozumí přemístění osob, zvířat, předmětů kulturní hodnoty, technického zařízení, případně strojů a materiálu k zachování nutné výroby a nebezpečných látek z míst ohrožených mimořádnou událostí do míst, která zajišťují pro evakuované obyvatelstvo náhradní ubytování a stravování, pro zvířata ustájení a pro věci uskladnění.

Evakuace se vztahuje na všechny osoby v místech ohrožených mimořádnou událostí s výjimkou osob, které se budou podílet na záchranných pracích, na řízení evakuace nebo budou vykonávat jinou neodkladnou činnost; přednostně se plánuje pro děti do 15 let, pacienty ve zdravotnických zařízeních, osoby umístěné v sociálních zařízeních, osoby zdravotně postižené, doprovod osob výše uvedených. Seznam evakuací je uveden v přílohách.

Při vyhlášení evakuace bude na každé místo soustředění vyslán zástupce povodňového orgánu obce nebo zasahujících členů HZS. Na každém místě soustředění povede tato osoba evidenci evakuovaných. Tuto evidenci bude předávat vedoucímu evakuačního střediska, který povede centrální evidenci evakuovaných osob včetně evidence osob, které se samostatně evakuovaly do jiných prostorů (k příbuzným atd.).

Přijímací (evakuační) středisko zajišťuje:

Příjem evakuovaných osob.

Přerozdělení evakuovaných osob do předurčených cílových míst nouzového ubytování vyčleněných pro krizové situace.

První zdravotnickou pomoc a případný odvoz nemocných do vyčleněných zdravotnických zařízení.

Informování všech orgánů o průběhu evakuace.

Informování evakuovaných osob zejména o podmínkách a zejména pravidlech nouzového ubytování a stravování.
 

Evakuují se osoby z objektů v ZÚ ohrožené zaplavením, a to na jejich vlastní žádost nebo z rozhodnutí PK, potažmo Krizového štábu ORP.

Nařízení evakuace – pravomoc má předseda PK. O rozsahu evakuace rozhodne PK a Krizový štáb ORP od vyhlášení „nouzového stavu“. O rozsahu evakuace rozhodne PK a KŠ podle okamžité situace.

Předpokládá se také aktivní účast občanů, tzv. samoevakuace.

Poznámka:

V případě, že někteří obyvatelé odmítnou opustit obydlí, jsou povinni oznámit PK počet osob, způsob spojení na ně a zajistit si pitnou vodu, potraviny a další potřeby v dostatečném množství (trvání povodně na Labi obvykle 3–4 dny).

Odpovědnost za svou bezpečnost nesou oni sami.

 

 

Výpis aktuálních údajů z databáze POVIS pro: Povodňový plán města Kostelec nad Labem

 

hmtoggle_arrow1Kostelec nad Labem: Kasárna VÚ Kostelec nad Labem

 

Tabulka obsahuje 1 záznam, byla aktualizována z databáze POVIS dne 05.10.2023
 


Organizační část > Evakuace osob

   | tisk | nahoru |

stránka c_evakuace.htm aktualizována: 30.03.2023, publikována: 16.09.2024